Warzywa i owoce

Na grillu może piec nie tylko mięso. Doskonale nadaje się także do smażenia warzyw i owoców. Mogą one być dodatkiem do innych grillowanych potraw, lodów i deserów, albo stanowić osobne danie.

Najlepiej na grillu sprawdzają się twarde owoce, takie jak jabłka, gruszki, czy ananasy. Wystarczy zasypać je cukrem i położyć po bokach grilla. Można także zrobić owocowe szaszłyki, które będą wyśmienitą przystawką do pieczonego mięsa.

Jednym z najpopularniejszych warzyw na ruszcie jest bakłażan. Wystarczy krótka chwila, żeby stał się miękki i delikatny. Można go grillować w całości lub w plasterkach. Podobne właściwości ma cukinia. Na grilla doskonale nadaje się również kukurydza. Przed umieszczeniem jej na ruszcie trzeba natrzeć ją masłem, posypać przyprawami i solą. Można także połączyć ze sobą paprykę, pieczarki i cebulkę, robiąc z nich szaszłyk. Wymieniając warzywa z grilla nie można pominąć ziemniaków. Przygotowuje się je podobnie jak te pieczone niegdyś w ognisku-zwyczajnie wkłada się je w żar. Żeby lepiej się upiekły, można zawinąć je w folię aluminiową.

admin